Płyty


"DZIEŃ PO DNIU" to nasz debiutancki album, który ma na celu ukazać wartość każdego dnia jako możliwości zwyczajnego, pełnego prostoty spotkania Boga i człowieka. Wielość form muzycznych skomponowanych przez Józefa Rusinowskiego, bogactwo tekstów  autorstwa Dominiki Rusinowskiej i o. Mariusza Wójtowicza OCD, wspólna praca sekcji instrumentalnej, chóru, solistów i śpiewających gościnnie z nami wokalistów (Ewa Uryga, Janusz Szrom, Kasia i Andrzej Lampert), pokazują zwyczajność tej drogi.

Płytę można nabyć podczas naszych koncertów, pisząc na adres: mariusocd@gmail.com lub zamawiając bezpośrednio u wydawcy. 


Wydawnictwo Karmelitów Bosych

utwory na płycie:

 1. MIJURU
 2. MIŁOŚCI PIEŚŃ
 3. PSALM 139
 4. JEZUS ŻYJE W NAS
 5. LEK NA ZGIEŁK
 6. PIEŚŃ DUCHOWA
 7. DZIEŃ PO DNIU
 8. PSALM 48
 9. REGIS SUPERNI
 10. PRZEMIJAJĄC
 11. MODLITWA O SENS
 12. TYLKO ON!
 13. TWIERDZA TERESY
 14. extra video: REGIS SUPERNI

videoclip promujący płytę


To płyta paradoksalna. Do góry nogami. W rozpędzonym, gnającym na oślep świecie, który wysyła na lewo i prawo jeden komunikat: „Kupuj!” wezwania w stylu „wśród ran moje rozkosze, w pogardzie szczęście całe, w ubóstwie moje skarby”, brzmią jak dewizy nie z tej ziemi. Bo są nie z tej ziemi. To poezja najczystszej próby, absolutna ekstraklasa literatury mistycznej, osobiste pełne tęsknoty hymny tych, które „pozwoliły się uwieść”. Jak to dobrze, że inicjatorzy projektu odkurzyli te teksty i ubrali je w porywającą muzykę! Kowalski przyzwyczajony do języka marketingowej walki, śledzący na ekranie handlową potyczkę żabek z biedronkami może mieć początkowo kłopot z adaptacją tekstu. Wystarczy się jednak zatrzymać i wsłuchać. Gdy Mojżesz zstępował z góry Synaj z dwiema tablicami Świadectwa, nie wiedział, że skóra na jego twarzy promieniała na skutek rozmowy z Panem. Tu jest podobnie. Te teksty świecą. Przypominają: „Nie szukaj na zewnątrz. Zachwyć się Tym, który jest w tobie! Masz już wszystko”. „Nie trwóż się, nie drżyj, wśród życia dróg, tu wszystko mija, Trwa tylko Bóg”. Czy to nie uspokaja?


Marcin Jakimowicz

Płytę można nabyć podczas naszych koncertów, pisząc na adres: mariusocd@gmail.com lub zamawiając bezpośrednio u wydawcy. 


Wydawnictwo Karmelitów Bosych

utwory na płycie vol. 1:

 1. ŹRÓDŁO
 2. ŻYJĘ NIE ŻYJĄC W SOBIE
 3. MOJA PIEŚŃ NA DZIEŃ DZISIEJSZY
 4. ŻYCIE W TRÓJCY
 5. MODLITWA DUSZY ROZMIŁOWANEJ
 6. MODLITWA O POKORĘ (PSALM 131)
 7. PASTERZ
 8. DROGA NA GÓRĘ KARMEL
 9. NOC CIEMNA
 10. ŻYĆ MIŁOŚCIĄ
 11. JEŚLI POPEŁNIĘ DZIŚ
 12. PIEŚŃ DUCHOWA

utwory na płycie vol. 2:

 1. CIERPLIWOŚĆ ZWYCIĘŻA
 2. SZUKAJĄC BOGA
 3. W TYM KRZYŻU JEST NASZE ŻYCIE
 4. ŻYJĘ NIE ŻYJĄC W SOBIE
 5. NA ŚLUBY ZAKONNE S. IZABELI
 6. Z TWOJEJ TU JESTEM PRZYCZYNY
 7. SZCZĘŚLIWY KTO KOCHA BOGA
 8. Z OKAZJI PEWNEJ PROFESJI ZAKONNEJ
 9. DO KRZYŻA
 10. WOBEC PIĘKNOŚCI BOŻEJ
 11. HOLA PASTERZE (KOLĘDA)
 12. NADA TE TURBE

videoclip promujący płytę